Jste zde: Domácí stránka |
Rybaření Nový Mlýn > Aktuality - lov ryb na dírkách - 4. 3. 2018 - led je 17 cm silný
 

Aktuality - lov ryb na dírkách - 4. 3. 2018 - led je 17 cm silný

 LOV RYB NA DÍRKÁCH  4.3.2018, přijedou asi i z Polska.

Přihlaste se předem emailem, abychom věděli kolik Vás asi bude a lépe jsme vám to připravili.  

Dobrý den

Led má dnes to je 27.2. 2018       -   17 cm,

300,-  Kč chyť a pusť

500,- Kč se 3 pstruhy do 40 cm nebo kapr do 60 cm,  štika zdarma,

od  09 00 –15 00 hod.

_____________________________________________________________________________________

Pro Ty, co to zde neznají.                      Pravidla jsou hlavně pro Vaši spokojenost.

Osvědčené hlavní zásady lovu ryb na dírkách jsou stále stejné.

 1. Háček bez protihrotu a jeden návazec s neživou návnadou na  dva proutky, pro zkušené může být živá návnada větší karas na štiku, aby ho nepozřel pstruh a neměl to až někde v krku.

2. Vlasec s nosností nejméně  3 kg.     0,16 mm Stroft to unese bez problémů, jiná a špatná značka a síla 0,35 mm také třeba ne.

Pevný vlasec - zkuste si doma zvednutí 3 kg kbelíčku s vodou, jinak se to u velkých ryb trhalo a byly v minulosti zbytečné úhyny a tím ztráty. Ryba také nevyroste hned.

3. Automatická kontrola věcí je bohužel nutnou samozřejmostí, jinak by jste si příště pro nedostatek ryb nezachytali. Poctivost je zde chráněna kamerami - proto jsou chytající chráněni kamerami. Pokud by se mezi poctivé chtěl vmísit a škodit pytlák je celkem snadno odhalen.

Jméno a adresa případného pytláka bude minimálně 10 let zveřejněna na  webových stránkách internetu. 

4. Opět je zapotřebí hlídat si pruty. Udělá to pink, a je prut pod vodou. Když neohlídám dva, chytám na jeden.

5. Kdo bude mít zájem, je zde i drobné klubové občerstvení.

6. Je třeba mít sebou občanský průkaz a doporučuji si vzít teplé oblečení, čepici, svetr, kabát, dobré kalhoty a teplé spodní prádlo a boty. 30 % tepla utíká hlavou(mozek je zásobován přednostně na úkor končetin), proto je čepice potřebná . Teplo se tvoří v trupu těla, pokud je tělo dobře kryté vytváří teplo bez problémů a ruce  a nohy nestudí. Dobré a teplé boty jsou základ vybavení na dírkách. Dobrá je také stolička. Šetří vaši energii, chytání je pohodlné, Vaše váha je rozprostřena ze dvou na tři body.

7. Pořádek, který už skoro všichni dodržujeme. Kdo ještě dosud nepřišel na to, že normální  a nejlepší je nekouřit, tak připomínám všem kuřákům  pečlivý úklid  nedopalků – žádné nedopalky na ledu nebo jinde v otevřeném prostoru a na větru. Kdo je dosud závislý na kouření, tak nedopalky ihned do batohu, uklízečku zde nemáme. Protože po sobě uklízíte, jste i všichni spokojeni.

Ryb je dostatek, pravidla jsou stále stejná, každý slušný člověk je zde vítán. Hráz je skoro opravena, zbývá asi 1 metr na výšku a domačkat kámen do hráze, proto se v létě bohužel zatím nechytá.  Přeji Vám nevšední a  skvělé zážitky. Máme nějaké přírůstky pro Vaše potěšení.

Jednou větou: “Cílem je, aby jste  se pobavili a nevznikly škody”. Je třeba si uvědomit, že ryba do velikosti 85 cm roste i 7 let podle podmínek, které má k dispozici. Proto háčky bez protihrotu, pevné vlasce a slušné zacházení

Děkuji Vám všem za pochopení. Děláme to pro Vás, ač nemusíme,  ale chceme, když si někdo zaplatí, aby se také podle toho pobavil. U mládeže odklon ke sportu  znamená odklon od mobilů, počítačů, případně alkoholu, drog, kouření a navíc i pozitivně reálná  změna náhledu na svět.

 

Bohužel pytláci musí počítat s tím, že skončí na Policii ČR a budou komplet zveřejněni na internetu.

Zásada na konec. Slušný člověk je zde vítán a je také trvale chráněn.

 S pozdravem  Milan Bušek

 

 

Rozumný pohled na článek na internetu -  Dírky na volno - lov povolen všude.

 

Jako pravděpodobný autor či další autoři naprosto neví o čem píšou, problematiku znají povrchně a  pouze od stolu. vypadáto, že článek dělal kluk, kterému dosud teče mléko po bradě a je dosud v základní škole.

Je třeba si uvědomit, že kdyby byl lov ryb na dírkách povolen v celé České republice a třeba na Labi, které je schopno někdy i zamrznout, ale má rychlost vody 1 m /sekunda,  tak např. Hasiči nebudou dělat v zimě nic jiného, než tahat mrtvoly lidí z vody a bude jich muset každý daňový poplatník platit  dvakrát tolik, aby vše zvládli. To zcela jistě nikdo rozumný nechce.

Už se nám zde na téměř stojaté vodě stalo, že se jeden dospělý opil, neposlechl a šel tudy, kudy se svými 120 kg přes veškerá   upozornění kolegů jít neměl, propadl pod led a druhou díru v ledu udělal hlavou cestou z hloubky zpět k povrchu ledu. Naštěstí zde jsou jen 3-4 m vodního sloupce.

Nebýt doslovně hrdinských činů několika chytajících kolegů a jejich bleskurychlé reakce, včetně připraveného technického vybavení na místě, tak by se nad led sám nedostal.

Technické vybavení:

Hlavní byl dřevěný plovoucí žebřík z prken a s lanem, který táhlo bez navijáku ze břehu s obtížemi 5 lidí.

Veškeré prostředky v okamžité připravenosti. Ruční i motorový naviják, lékárnička první pomoci, traktor s uzávěrkou, motorová pila a vždy připravené potápěčské vybavení pro práci pod ledem, loďka s vesly, teplá místnost, teplá voda s vanou, pračka - sušička prádla, ručníky, auto pro odvoz do případné okresní nemocnice, plocha na přilehlé louce či dvoře pro případné přistání vrtulníku rychlé pomoci, funkční telefon a výcvik.

Pokud toto technické vybavení s výcvikem není k dispozici, tak je vysoké riziko, že člověk, který se propadne pod led, nemusí přežít. Nepřežití je jisté, když ho strhne pod led proud toku – například na Labi, či jiném podobném toku nebo na stojaté vodě, ale hluboké, protože nenajde včas cestu ke vzduchu. Navís s těžkými botami se extra špatně plave. Pokud se jedná o vodu stálou a ne proudící, tak bez vybavení je více jak 50 % riziko  utonutí, nemoci, apod. Když se člověk propadne pod led a nenajde stejný otvor ven, tak se  jen nechtěně můžete 1 minutu dívat jak Váš zpravidla blízký dokonává, protože 10 cm led může prasknout pod více lidmi, ale když ho zrovna potřebujete jednotlivě rozbít na místě kde ho vidíte pod ledem, tak nemáte čím a dotyčný za Vašeho dohledu se bohužel utopí. Pokud bude na ledu sníh, tak jste ho bez potřebného vybavení prostředky a lidskými silami viděli živého naposledy. Nedej bože, aby se propadlo lidí víc. To, že je kanál v Račicích oplocen neznamená, že je automaticky zajištěn proti utonutí. Na kanálu bývá voda proudivá a nebo dost často kalná.

Proč je výcvik důležitý!!!?

Před cca 2 lety se na řece a náhonu utopil člověk pod vlivem alkoholu. Věk kolem 40 let, vracel se ve skupině ze zábavy on, jiná žena a jiný muž. Zdali si odskočil a spadnul přitom v opilosti ze břehu do vody nikdo neví , to se můžeme jen domnívat. Každopádně ho jeho kolega a s kolegyní hledali asi 40 minut, aniž by zvedli telefon a volali Polici ČR. Po cca 40 minutách zavolali, 10 minut a byla Policie u mne na dvoře a budili mne zvonkem někdy kolem cca 05 00 ráno. V té chvíli nemůžete přemýšlet, ale věci musí být předem nacvičené. Hodil jsem na sebe v běhu zateplenou bundu, popadl připravenou baterku a klíče od stavidla a skočil jsem v trenkách do holínek a už jsme jel zpět v policejním autě plným plynem kilometr ke stavidlu zastavit vodu, cestou ke stavidlu posílám policejní auto 500 m zpět k odjištěné bráně sousedícího lihovaru, aby nám hledaný neodplaval do rybníku, kde by jsme ho potmě špatně hledali, zavírám do 60 vteřin stavidlo a policista zatím prohledává blízké okolí vody a tak za 2 minuty od vzbuzení byla voda zastavena a s jedním policistou běžíme skoky při svitu baterky do vody , větve - nevětve, bláto nebláto, trní netrní - chudák policista v polobotkách a v čisté uniformě  podle toku náhonu  a za další 3 minuty po nočním běhu s Policií kolem náhonu jsme ho našli. Našli ho kolegové Policisty, kteří jeli napřed bránou lihovaru ke vtoku. I přes veškeré pokusy Policie ČR, Hasičů i Záchrané služby se ho za cca dvě hodiny oživování nepodařilo oživit a přitom stačilo těm jeho dvěma  kolegovi a kolegyni reagovat včas a teprve potom se snažit hledat.

Výše uvedený článek na webu Hoby.cz  je od autora, ať to byl kdokoliv - zjevně neznalého problematiky.  Co se týká výjimky ze zákonu, máme ji od Krajského úřadu. Pokud autor článku tvrdí, že se na tomto dá i nezákonně zbohatnout, není to pravda a nechť svůj bohatý a jistý a snadno vydělaný plat pisálkovského novináře v teplé a osvětlené kanceláři rád vymění za nejistotu v přípravě za každého počasí 365 dní a nocí pro  rybaření na dírkách. Nemá tak důkazně představu o čem píše. Neví, že lovu ryb na dírkách předchází několikaletá práce a to bez ohledu na čas a počasí a 365 dní i nocí v roce. Kdyby se tím chtěl živit, umřel by hlady a na nemoce a na zimu i s celou rodinou. Snad takovéto hlouposti již bude konečně ubývat. Kdyby měl i někdo další pocit, že se na tomto dá vydělat, rádi mu rybník  pronajmeme a může předvést na jistotu co umí.

Novináře by měl dělat člověk, který již má za sebou pozitivní výsledky z dané či raději z výrobní oblasti a se životními zkušenostmi a ne nezkušené mládí, které nechce rozumnět nebo se  potácí s články  jak opilec ode zdi ke zdi