Jste zde: Domácí stránka |
 

Aktuální informace, Závody

Dobrý den,

 

Na základě níže uvedeného a plánované opravy se ukazuje, že je nutné lov  dočasně do odvolání zastavit. Více v aktualitách.

Dne 21. 8.2013 rybařil řybář, který generační pstruhy o délce jikrnačky 48, 46, mlíčák 44 cm vyhodnotil jako berné do 40 cm.

Dne 20.8.2013 byl přistiženi ve večerních hodinách 2 pytláci ze vzdálenosti do 35 km,  ale nepodařilo se jim nic odnést. Věc jsme řešili z vážných důvodů domluvou. Ráno jsme za "odměnu" měli přestřižený ohradník na pastvině u koní a pravděpodobně polootráveného páva, který málem uhynul.

od 14. 6. 2013 se několikrát i měsíčně a to hlavně v letních měsících a nočních hodinách podařilo zabránit pytláctví. 

dnes to je 14. 6. 2012 zde byli přistiženi pytláci V. P.   a J.O. z okolí do 20 km.

Koupili si povolenku chyť a pusť a pokusili se v batohu a dále v igelitu zabaleného odnést bez ohlášení zaříznutého bezzávadového a krásného generačního kapra o délce 72 cm.

Málokdo si dokáže i jen představit, natož uvědomit, co to dá práce vychovat v dnešních   místních podmínkách pod tlakem kormoránů a vyder a pytláků a nutností hlídat kvalitu vody generačního kapra pro sportovní rybaření. Kapr do konce svého života odolal všem nástrahám přírody. Odolal počasí, vydrám, kormoránům, volavkám, sumcovi. Potěšil mnohého rybáře na prutu i toho posledního, ze kterého se nakonec stal pytlák a spoluviník. Pytláci netrpěli hladem ani nouzí, přijeli autem značky BMW s náležitým vybavením, znalí poměrů i věci.

Kolik to dá úsilí udržet kvalitní rybu za takovou to cenu povolenky s veškerým servisem a potom přijdou takoví to lovit a sníží se nakonec k obyčejnému pytláctví. Jinde by za cenu povolenky zapatili 100 Euro ani by nemrkli. Zde to mají za desetinu ceny a ještě  pytlačí. Nikdo si jich nevšímal, nenutil je. Sami od sebe se rozhodli dát se špatnou cestou. Je mi tohoto jejich rozhodnutí snad jen líto, ale šetřit je nebudu.

.

Dnes 4.12.2011 byl zde přistižen další pytlák B.J. ze vzdálenosti 50 km.

Dnes to je 2.12.2011 zde byl vláčet na třpytku "rybář"S.K. z 80 km, který byl přistižen při pytlačení.