Jste zde: Domácí stránka |
 

Aktuální informace, Závody

Dobrý den,

 

Na základě níže uvedeného a plánované opravy se ukazuje, že je nutné lov  dočasně do odvolání zastavit. Více v aktualitách.

Dne 21. 8.2013 rybařil řybář, který generační pstruhy o délce jikrnačky 48, 46, mlíčák 44 cm vyhodnotil jako berné do 40 cm.

 

Dne 20.8.2013 byl přistiženi ve večerních hodinách 2 pytláci z Pardubic,  ale nepodařilo se jim nic odnést. Věc jsme řešili z vážných důvodů domluvou. Ráno jsme za "odměnu" měli přestřižený ohradník na pastvině u koní a pravděpodobně polootráveného páva, který málem uhynul.

 

od 14. 6. 2013 se několikrát i měsíčně a to hlavně v letních měsících a nočních hodinách podařilo zabránit pytláctví. 

dnes to je 14. 6. 2012 zde byli přistiženi pytláci V. P. z Vápenného Podolu, Nerozhovic a J.O. z Prachovic.

Koupili si povolenku chyť a pusť a pokusili se v batohu a dále v igelitu zabaleného odnést bez ohlášení zaříznutého bezzávadového a krásného generačního kapra o délce 72 cm.

Málokdo si dokáže i jen představit, natož uvědomit, co to dá práce vychovat v dnešních   místních podmínkách pod tlakem kormoránů a vyder a pytláků a nutností hlídat kvalitu vody generačního kapra pro sportovní rybaření. Kapr do konce svého života odolal všem nástrahám přírody. Odolal počasí, vydrám, kormoránům, volavkám, sumcovi. Potěšil mnohého rybáře na prutu i toho posledního, ze kterého se nakonec stal pytlák a spoluviník. Pytláci netrpěli hladem ani nouzí, přijeli autem značky BMW s náležitým vybavením, znalí poměrů i věci.

Je mi to snad více líto, že selhali,  než jim.

Kolik to dá úsilí udržet kvalitní rybu za takovou to cenu povolenky s veškerým servisem a potom přijdou takoví to lovit a sníží se nakonec k obyčejnému pytláctví. Jinde by za cenu povolenky zapatili 3000,- Kč ani by nemrkli. Zde to mají za desetinu ceny a ještě  pytlačí. Nikdo si jich nevšímal, nenutil je. Sami od sebe se rozhodli dát se špatnou cestou. Je mi tohoto jejich rozhodnutí snad jen líto. Je to špatná cesta.

Světlo stálé přeji na cestě těm pevným.

Dnes 4.12.2011 byl zde přistižen další pytlák B.J. z Kolínu.

Dnes to je 2.12.2011 zde byl vláčet na třpytku "rybář"S.K. z Tisu, Kněž, který byl přistižen při pytlačení.